Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Przemyśl

Wspomnień czar czyli wspaniałe odwiedziny u dzików

Czar wspomnień. Wiosna, cudowna wiosna dokoła a ona  nastraja nas bardzo mobilizacyjnie 🙂
Jesteśmy już gotowi na kolejne niezapomniane wizyty na zagrodzie dziczej. W minionych latach niezwykle często odwiedzały nas i dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, przedszkoli,  podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Przeworska oraz i liczne kółka hobbystyczne. Każda z tych wizyt to także i dla nas niezapomniane przeżycia, bo magicznym dla nas , jest ten moment odkrywania lasu, jego mieszkańców osobom niezwiązanym z łowiectwem. Pozostawiane liczne podziękowania są dla nas dowodem dobrze wykonanej pracy i dalszego sensu kontynuowania łowieckiej edukacji.
Kolega Adam Janicki oprowadzający i organizujący te wycieczki po naszej dziczej zagrodzie, organizuje je naprawdę świetnie. Podczas każdej niemal wizyty zwiedzającym koncert sygnałów myśliwskich dają nasi okręgowi sygnaliści. Współpracujące z nami koła łowieckie, oraz Nadleśnictwo Sieniawa przygotowują prelekcje o lesie, zasadach jego odwiedzania. Specjaliści z zakresu kynologii myśliwskiej prezentują pracę wyszkolonych psów ras myśliwskich, opowiadając przy tym niezwykle ciekawie o psach ras użytkowych w łowiectwie.
Każde spotkanie po części edukacyjnej kończy wspólne biesiadowanie przy ognisku, z kiełbasą, którą nierzadko fundują nam nasi myśliwi jak choćby nasz wspaniały kolega Karol Benbenek.
Spotkania te mają prócz oczywistych walorów edukacyjnych także i charakter rehabilitacyjny, prócz spacerów leśnymi ostępami, mamy i dogoterapię , dzięki naszym wspaniałym i niezwykle sympatycznym psim towarzyszom. Wszystkim, którzy nas odwiedzili serdecznie dziękujemy, a tych wszystkich, którzy jeszcze u nas nie byli serdecznie zapraszamy!

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱