Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Przemyśl

Fotorelacja z XXI Gali Myśliwskiej – 29.06.2024r.

29 czerwca, na Rynku Starego Miasta w Przemyślu zorganizowaliśmy XXI Galę Myśliwską. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza Święta w kościele Ojców Franciszkanów z udziałem pocztów sztandarowych.

Po Mszy Świętej organizatorzy oraz zaproszeni goście wzięli udział w przemarszu ulicami Franciszkańską i Kazimierza Wielkiego poprowadzonym przez orkiestrę i mażoretki, które poprowadziły ten pochód pod scenę.

Tutaj rozpoczęły się wydarzenia oficjalne: wręczenie odznaczeń, pucharów, a także ślubowanie myśliwskie. Po części oficjalnej rozpoczął się, cieszący się dużym zainteresowaniem pokaz psów ras myśliwskich, koncert muzyki myśliwskiej, pokaz sokolniczy, a także koncerty muzyczne.

Wydarzeniom na scenie towarzyszyły stoiska edukacyjne ZO PZŁ Przemyśl oraz Nadleśnictwa Bircza, strzelnica wirtualna, stoiska degustacyjne dziczyzny oraz handlowe.

Oprócz dziczyzny można było spróbować wieprzowiny serwowanej przez Podkarpacką Izbę Rolniczą w ramach „Wieprzomani”.

Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji tego Święta kierujemy do współorganizatorów tj. Urząd Miasta Przemyśla i Starostwo Powiatu Przemyskiego oraz do naszych zaangażowanych dian, myśliwych oraz stażystów.

Darz Bór!

Autor zdjęć Kamil Krukiewicz UM Przemyśl

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱